EĞİTİM FAKÜLTEMİZİN “EĞİTİM YÖNETİMİ TEFTİŞİ PLANLAMASI VE EKONOMİSİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI” ÖĞRENCİSİ HASAN AVCU' NUN BAŞARISI...EĞİTİM FAKÜLTEMİZİN “EĞİTİM YÖNETİMİ TEFTİŞİ PLANLAMASI VE EKONOMİSİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI” ÖĞRENCİSİ HASAN AVCU, TÜBİTAK BİLİM İNSANI DESTEKLEME DAİRE BAŞKANLIĞI'NCA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK HER YIL ANKARA’DA DÜZENLENEN 2238 GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİKÇİLİK YARIŞMASI’NDA “ELEKTRO JACOBSONI” PROJESİ İLE GENEL KATEGORİDE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLARAK ÖNEMLİ BİR BAŞARIYA İMZA ATMIŞTIR.
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ EĞİTİM YÖNETİMİ TEFTİŞİ PLANLAMASI VE EKONOMİSİ YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ HASAN AVCU, TÜBİTAK BİLİM İNSANI DESTEKLEME DAİRE BAŞKANLIĞI'NCA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK HER YIL ANKARA’DA DÜZENLENEN 2238 GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİKÇİLİK YARIŞMASI’NDA “ELEKTRO JACOBSONI” PROJESİ İLE GENEL KATEGORİDE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLMUŞTUR.
YARIŞMAYA, TÜRKİYE’NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU ÖNCELİKLİ ALANLARDA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ ÇALIŞMALAR YAPMAYA YÖNLENDİRMEK VE ÖZENDİRMEK AMACIYLA DÜZENLENEN BU YARIŞMALARA, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN ALANLARINDA YOĞUN ÇALIŞMALARININ ÜRÜNÜ OLAN TOPLAM 508 ADET PROJE BAŞVURMUŞTUR. SÖZ KONUSU PROJELER ARASINDAN BELİRLENEN 135 PROJE, 22-24 EKİM 2016 TARİHLERİNDE ANKARA TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL TESİSİ’NDE SERGİLENMİŞTİR. TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN ÜNİVERSİTELERİN PROJELERİNİN YARIŞTIĞI ORGANİZASYONDA, YUSUF ÇAPRAZ ANADOLU LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ HASAN AVCU, ZARARLI PARAZİTLER, AKARLAR VEYA BÖCEKLERİ KİMYASAL OLMADAN FİZİKSEL BİR MÜCADELE İLE ETKİSİZ HALE GETİRMEYİ BAŞARDIĞI PROJESİ “ELEKTRO JACOBSONI” İLE GENEL KATEGORİDE İKİNCİ OLMUŞTUR. AVCU, ANKARA TÜBİTAK BAŞKANLIK BİNASINDA DÜZENLENEN TÖRENDE ÖDÜLÜNÜ ALMIŞTIR. HASAN AVCU, “YARIŞMAYA 508 PROJE KATILDI. BUNLARDAN SADECE 135 PROJE FİNALE KALIP ANKARA’YA GELDİ. PROJELER PROFESÖRLERDEN OLUŞAN UZMAN AKADEMİSYEN JÜRİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLDİ. PROJE SUNUMUMUZU YAPTIK.... BENİM YAPTIĞIM PROJE ÇALIŞMASININ DÜNYADA İLK ÖRNEĞİ OLMASI BANA ÇOK BÜYÜK BİR ARTI KAZANDIRDI. BENİ DESTEKLEYEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM” DEDİ.
Ek Resimler
Bu içerik 26.10.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 441 kez okundu.