EĞİTİM FAKÜLTESİ ATATÜRK’Ü “RUMELİ TÜRKÜLERİ” İLE KARŞILADI


TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ, GELENEKSEL OLARAK HER YIL DÜZENLEDİĞİ DÖNEM SONU KONSERİNİ BU YIL ATATÜRK’ÜN EDİRNE’YE CUMHURBAŞKANI OLARAK İLK GELİŞLERİNE ADADI. EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ELEMANLARI VE ÖĞRENCİLERİNDEN OLUŞAN TOPLULUK “SINIFTAN SAHNEYE” ADIYLA HAZIRLADIKLARI KONSERLERİNİ FLÜT TOPLULUĞU, ODA MÜZİĞİ TOPLULUĞU, TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU VE TÜRK MÜZİĞİ KOROSU’NUN SESLENDİRDİĞİ PARÇALARLA İCRA ETTİLER. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN, 21 ARALIK 1930 TARİHİNDE EDİRNE'YE CUMHURBAŞKANI SIFATIYLA İLK KEZ GELİŞİNİN 87. YIL DÖNÜMÜNDE, ATATÜRK’E İTHAF EDİLEN KONSERDE RUMELİ TÜRKÜLERİNİN YANISIRA, KLASİK BATI MÜZİĞİNİN SEÇKİN ÖRNEKLERİNE DE YER VERİLDİ.  

ATATÜRK’ÜN EDİRNE’YE İLK KEZ GELİŞLERİNİN 87. YILDÖNÜMÜ OLMASI MÜNASEBETİYLE PROGRAMDA AĞIRLIKLI OLARAK ATAMIZIN SEVDİĞİ RUMELİ TÜRKÜLERİ SESLENDİRİLDİ. ÖZELLİKLE AH BİR ATEŞ VER, DRAMA KÖPRÜSÜ, TRAKYA KARŞILAMASI, BE GEMİCİ GEMİCİ, ATIMI BAYLEDİM DELİKLİ TAŞA, TUNCA BOYLARINDA TOZDAN DUMANDAN, DRAMA KÖPRÜSÜNÜ GECE Mİ GEÇTİN” ADLI PARÇALARIN KATILIMCILAR TARAFINDAN COŞKUYLA KARŞILANDIĞI VE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADIĞI GÖRÜLDÜ.

KONSERİN BİTİMİNDE EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANI PROF.DR. RIDVAN CANIM PROGRAMI HAZIRLAYAN EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE ÖĞRETİM ÜYELERİNE VE PROGRAMA KATKIDA BULUNAN SANATÇILARA TEŞEKKÜR EDEREK ÇİÇEK SUNDU.
Ek Resimler
Bu içerik 21.12.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 217 kez okundu.